Snowboard Burton

Snowboard Burton je v dnešní době jedním z největších výrobců. Společnost Burton Snowboard má na světovém snowboard trhu podíl 30 až 35%. Snowboard Burton je zároveň jedním z prvních výrobců na světě. Snowboard Burton založil Jake Burton Carpenter roku 1977. Burton vyrábí jak snowboardy, tak ostatní příslušenství jako je vázání na snowboard, boty na snowboard, kalhoty na snowboard, brýle, rukavice a další produkty a doplňky na snowboard.

Burton Carpenter, který společně s několika dalšími nadšenci pro snowboard založil v roce 1977 malou dílnu, ve které vyráběli pro nedostatek peněz snowboardy vybavení svépomocí. Jejich snowboardy byly natolik kvalitní, že po nich byl ohlas i mezi dalšími fanoušky snowboardingu a z malé garážové zábavy vyrostl regulérní byznys, díky němuž se Burton snowboard stal jednou z nejuznávanějších značek v oboru. To ostatně dokazují i statistiky za rok 2008, kdy se snowboard Burton se podílel zhruba 40-70 % uskutečněných prodejů veškerého snowboardového zboží na americkém trhu a to samozřejmě s mnohamilionovým ziskem. Svůj podíl na tom má i propracovaný marketing. Do profesionálního snowboard týmu Burtonu patří Shaun White, Kelly Clark, Jeremy Jones a Terje Haakonsen.

Snowboard Burton také vlastní mnoho dalších menších značek. Tyto značky se většinou specializují na konkrétní druhy příslušenství na snowboard. Snowboard Burton vlastní např. značku R.E.D. Protection, která vyrábí helmy na snowboard, chrániče na snowboard, atd. Další dceřinou značkou Burton snowboard je značka Anon Optics, která vyrábí snowboardové brýle a jiné doplňky na snowboard. Dále Analog Outerwear a Gravis Footwear. Roku 2005 společnost snowboardy Burton odkoupily značky Forum snowboard, Jeenyus snowboard, Foursquare snowboard outerwear a Special Blend Outerwear.
Snowboardy BurtonSnowboardy Burton

Následující řádky budou popisovat jednotlivé snowboardy Burton. Snowboardy Burton jsou vyráběny každý rok pod stejným názvem a jsou pouze vylepšovány, daný model však nikdy nemění své určení a styl. Pokud tomu tak je, vznikne nový model. V České republice je několik autorizovaných prodejců snowboardů Burton. Jedním z autorizovaných prodejců je náš obchod SNOWBOARD-SHOP.CZ. Veškeré námi nabízené snowboardy Burton máme skladem. V nabídce najdete snowboardy Burton, vázání, boty, obaly, batohy a doplňky. Snowboardy Burton jsou leadrem na trhu již mnoho let a nabízejí vybavení v té nejvyšší kvalitě. Nabídku vybavení Burton najdete zde: snowboardy BurtonSnowboard vázání Burton

Na trhu v dnešní době můžete najít několik odlišných typů připevnění vázání ke snowboardu. Existuje několik variant systému připevnění a rozmístění insertů (děr) na snowboardu. Většina vzorů (rozmístění) insertů je kompatibilní s ostatními, ale i přesto je lepší ujistit se, že právě váš set snowboardu a vázání je kompatibilní. Naštěstí většina značek dnes má na vázání univerzální disky nebo vyrábí více disků tak, že pokryjí různé typy rozmístění insertů stejně tak i Channel System od Burtonu (system kanálků). Následující řádky popisují používané systémy, které v dnešní době na trhu můžete najít. Nejpoužívanější systém jsou inserty 2x4 a 4x4. Jedná se o standardní vzor insertů v prkně. Všechna vázání (kromě Burton EST) jsou kompatibilní s tímto vzorem. Rozdíl mezi těmito dvěma vzory je pouze ve vertikální vzdálenosti mezi děrami. Jedná se však o násobek, takže vázání upevníte jak na jeden, tak na druhý vzor insertů ve snowboardu.
snowboard inserty 2x4 a 4x4
Burton se chtěl odlišit a tak si zavedl vlastní rozložení insertů 3D Pattern (Burton). Toto rozložení je jiné, ale většina výrobců dodává vázání s kompatibilními disky. Jediné omezení může být v počtu možností upevnění (šířka postoje).
snowboard burton 3d pattern
Posledním a nejnovějším systémem je Burton The Channel System, který Burton používá pro upevnění vázání pomocí dvou kanálků. Tento systém mají pouze snowboardy Burton. Nejlepší varianta je používat vázání Burton EST, což je specifické Burton vázání vyráběné pro tento systém. Ale do šíny lze bez problému upevnit i klasické vázání s klasickým diskem s tím, že vázání bude připevněno pouze na dva šrouby. Upevnění na dva šrouby není problém. Například ve wakeboardingu se vázání upevňuje na dva šrouby mnoho let, stejně tak mnoho značek používá systém šín/kanálků. EST vázání Burton poskytuje extrémně pevné a přesné spojení snowboardu Burton s vázáním, což poskytuje lepší cítění snowboardu. Další výhodou je spojité nastavování šířky postoje (nejste omezeni na díry). Klasická vázání Burton obsahují modifikovaný disk, který umožní namontovat vázání do kanálku (The Channel System). Stejně tak tento speciální disk poskytuje mnoho dalších výrobců.
snowboard Burton the channel system

Snowboard Burton Custom

Snowboard Burton Custom je all-mountain snowboard nabitý špičkovými technologiemi. Snowboard Burton Custom je ideální pro středně pokročilé až pokročilé jezdce, kteří si chtějí užít jízdu na sjezdovce, ve volném terénu zároveň i skoky a překážky ve snowparku. Snowboard Burton Custom X je tvrdší deska s Camber prohnutím pro ráznou jízdu a excelentní odrazy. Tato technologie poskytuje větší kontrolu při obloucích a taktéž lehce usnadňuje tvrdé dopady na skocích. Snowboard Burton Custom má klasický Directional Shape, což je nejuniverzálnější tvar snowboardů, navržený s mírně prodlouženou špičkou. Twin Flex je symetrické ohnutí prkna od špičky až k patě, umožňující dokonale vyváženou obvyklou jízdu jízdu ale i jízdu na switch. Technologie The Channel umožňuje jednodušší a hlavně přesnější propojení snowboardu a vázání skrze centrální páteř, která rovnoměrně rozděluje energii pro lepší odraz. Je plně kompatibilní s EST a 3D technologií a dovoluje namontovat vázání k prknu v jakékoliv poloze, stačí jen natočit a posunout vázání, dle vaší potřeby. Stejně tak lze namontovat i vázání jiných značek s klasickým rozložením insertů 2x4 nebo 4x4. Jádro desky Dragonfly, které má víc jak 500 vrstev z nichž každá je individuálně orientovaná a společně tak vytváří nejlehčí, nejpevnější a nejživější dřevěné jádro na trhu. Multizone EGD - pod vázáním, ve čtyřech samostatných zónách, je dřevo uloženo kolmo k jádru pro zvýšení síly a kontroly hran. Tenčí sekce jádra pod nohama přechází v silnější a výkonnější oblasti mezi nohama a pryč od noh směrem ke špičce a patě pro stabilnější prkno, které může být ještě výkonnější a ovladatelnější bez zbytečné námahy. Špička a pata je navíc zesílena carbonem pro větší pop a reakci. Díky novince 45° Carbon Highlights Hi-Voltage, která optimalizuje každou vrstvu laminace a přidává carbonovou vrstvu pro redukci hmotnosti a lepší jízdní vlastnosti. 45° úhel laminace zaručuje agresivnější jízdu, přidaná carbonová vlákna zvyšují životnost prkna. Snowboard Burton Custom má odolnou skluznici WFO - vosk se speciálním složením uložený hluboko v pórech tohoto extra savého a hustého sintrovaného materiálu vytváří ultra odolnou základnu, která vás nezklame po celou sezónu v jakýchkoliv podmínkách. snowboard Burton CustomSnowboard Burton Ripcord

Snowboard Burton Ripcord je určený pro začínající a mírně pokročilé jezdce, které rychle posune na další úroveň. Snowboard Burton Ripcord je měkké a hravé prkno, které však nabízí rychlý progres. Snowboard je vhodný do jakéhokoliv terénu, všude zaručí stabilní a zábavnou jízdu. Snowboard Burton Ripcord disponuje následujícími technologiemi. The Channel umožňuje jednodušší a hlavně přesnější propojení snowboardu a vázaní skrze centrální páteř, rovnoměrně rozděluje energii pro lepší odraz. Je plně kompatibilní s EST a 3D technologií a dovoluje namontovat vázání k prknu v jakékoliv poloze, stačí jen natočit a posunout vázání, jak zrovna potřebujete. Snowboard Burton Ripcord má prohnutí V-Rocker, kdy rocker začíná mezi nohami a pokračuje směrem ke špičce a patě. Tato konstrukce usnadňuje jízdu jak v prašanu, tak v parku a z prkna dělá velice hravý nástroj. Díky vystouplým hranám pod vázáním (PDE) jde Snowboard Burton Ripcord do oblouku s větší silou a přilnavostí. Je tak stabilnější a odpouští mnoho chyb. Snowboard Burton Ripcord má směrový neboli Directional Tapered, což je tvar, kdy špička snowboardu je širší než pata, což zaručuje hladší nájezd do oblouků a lepší stabilitu v rychlosti. Snowboard Burton Ripcord má dřevěné jádro Fly - klasické tip-to-tail dřevěné jádro zlepšuje provedení, flexibilitu a životnost prkna. Snowboard Burton Ripcord disponuje technologií Squeezebox Low, což je patentovaná technologie, která přenáší energii z vašich nohou na špičku a patku pro ještě lepší oblouky a ollie. Tenčí sekce jádra pod nohami přechází v silnější a výkonější oblasti mezi nohami a pryč od noh směrem ke špičce a patě pro stabilnější snowboard, který může být ještě výkonější a ovladatelnější bez zbytečné námahy. Snowboard Burton Ripcord má extrudovanou skluznici. Extrudovaná skluznice znamená rychlost, sílu a skvělý pop v základně, která vyžaduje jen velmi malou údržbu. Míjejte své přátele na svahu bez neustálého voskování. Snowboard Burton Ripcord má biaxiální laminaci.
snowboard Burton RipcordSnowboard Burton Clash

Pánský Snowboard Burton Clash má Rocker prohnutí je stabilní v obloucích a odpouští spoustu chyb. Snowboard Burton Clash je zároveňe skvělým řešením jak do prašanu, tak do parku. Snowboard Burton Clash má jemnější flex a měkčí hrany. Snowboard Burton Clash má prohnutí V-Rocker, což je prohnutí, kde rocker začíná mezi nohami a pokračuje směrem ke špičce a patě. Tato konstrukce usnadňuje jízdu jak v prašanu, tak v parku a z prkna dělá velice hravý nástroj.
snowboard Burton ClashDětské snowboardy Burton

Následující řádky budou popisovat jednotlivé dětské snowboardy Burton. Dětské snowboardy Burton jsou vyráběny každý rok pod stejným názvem a jsou pouze vylepšovány, daný model však nikdy nemění své určení a styl. Dětské snowboardy Burton kopírují nejúspěšnější modely dospělých snowboardů Burton. Vlastnosti jsou však přizpůsobeny nižším vahám tak, aby šli dobře ovládat. Následující popis dětských snowboardů Burton je pouze orientační. V případě zájmu o některý model vyhledejte popis produktu v detailu daného výrobku v eshopu. Dětské snowboardy Burton nakoupíte zde: Dětské snowboardy BurtonDětský snowboard Burton Feelgood

Dětský snowboard Burton Feelgood Smalls je univerzální all-mountain snowboard pro všechny dívky, které se chtějí dál učit nové věci, ať už v parku či v prašanu. Nově je tento dětský snowboard Burton Feelgood Smalls vybaven technologií The Channel, která umožňuje jednodušší a hlavně přesnější propojení snowboardu a vázaní skrze centrální páteř, rovnoměrně rozděluje energii pro lepší odraz. Je plně kompatibilní s EST a 3D technologií a dovoluje namontovat vázání k prknu v jakékoliv poloze, stačí jen natočit a posunout vázání, jak zrovna potřebujete. Na snowboard lze namontovat i vázání jiné značky. Dětský snowboard Burton Feelgood má prohnutí Flying V - kříženec Camberu a V-Rockeru. Mezi vázáním a od vnějších stran vázání až ke špičce a patě je rocker, což zlepšuje hravost snowboardu a jízdu v prašanu. Pod vázáním je potom camber v kombinaci s PDE hranami. Tato kombinace zaručuje snadnou ovladatelnost i na zmrzlém sněhu, navíc jde snowboard snáz do odrazu. Dětský snowboard Burton Feelgood má Twin tvar, takže je dokonale symetrický pro vyváženou a univerzální jízdu, jak na regular, tak na switch. Jibbing, polety i rychlá jízda, to vše s větší rovnováhou, proměnlivostí a stabilitou na tomto snowboardu. Tento dětský snowboard Burton má Twin pružnost, kdy ohnutí prkna je dokonale symetrické od špičky až k patě, což umožňuje vyváženou jízdu, stejnou a univerzální jak na regular tak na switch. Dětský snowboard Burton Feelgood má Super Fly jádro, což je vertikální sendvič z tvrdých a měkkých dřev šetří hmotnost a zlepšuje reakci. Jádro je optimalizované pro lepší plutí freeride prken a pro větší sílu parkových prken. Dětský snowboard Burton Feelgood má extrudovanou skluznici, která dává prknu rychlost, sílu a skvělý pop v základně. Tato skluznice vyžaduje jen velmi malou údržbu. Míjejte své přátele na svahu bez neustálého voskování. Dětský snowboard Burton Feelgood má biaxiální laminaci. Disponuje také technologií Pro-Tip - zúžená tloušťka špičky a paty snižuje hmotnost pro snadnější mobilitu.
dětský snowboard Burton FeelgoodDětský snowboard Burton Custom

Dětský snowboard Burton Custom je all-mountain snowboard nabitý špičkovými technologiemi. Dětský snowboard Burton Custom je ideální pro středně pokročilé až pokročilé jezdce, kteří si chtějí užít jízdu na sjezdovce, ve volném terénu zároveň i skoky a překážky ve snowparku. Custom X je tvrdší deska s Camber prohnutím pro ráznou jízdu a excelentní odrazy. Tathle technologie poskytuje větší kontrolu při obloucích a taktéž lehce usnadňuje tvrdé dopady na skocích. Deska má klasický Directional Shape, což je nejuniverzálnější tvar snowboardů, navržený s mírně prodlouženou špičkou. Twin Flex je symetrické ohnutí prkna od špičky až k patě, umožňující dokonale vyváženou obvyklou jízdu jízdu ale i jízdu na switch. Technologie The Channel umožňuje jednodušší a hlavně přesnější propojení snowboardu a vázání skrze centrální páteř, která rovnoměrně rozděluje energii pro lepší odraz. Je plně kompatibilní s EST a 3D technologií a dovoluje namontovat vázání k prknu v jakékoliv poloze, stačí jen natočit a posunout vázání,dle vaší potřeby. Jádro desky Dragonfly, které má víc jak 500 vrstev z nichž každá je individuálně orientovaná a společně tak vytváří nejlehčí, nejpevnější a nejživější dřevěné jádro na trhu. Multizone EGD - pod vázáním, ve čtyřech samostatných zónách, je dřevo uloženo kolmo k jádru pro zvýšení síly a kontroly hran. Squeezebox High - patentovaná technologie, která přenáší energii z vašich nohou na špičku a patku pro ještě lepší oblouky a ollie. Tenčí sekce jádra pod nohama přechází v silnější a výkonnější oblasti mezi nohama a pryč od noh směrem ke špičce a patě pro stabilnější prkno, které může být ještě výkonnější a ovladatelnější bez zbytečné námahy. Špička a pata je navíc zesílena carbonem pro větší pop a reakci. Díky novince 45° Carbon Highlights Hi-Voltage, která optimalizuje každou vrstvu laminace a přidává carbonovou vrstvu pro redukci hmotnosti a lepší jízdní vlastnosti. 45° úhel laminace zaručuje agresivnější jízdu, přidaná carbonová vlákna zvyšují životnost prkna. Odolná skuznice Sintered WFO - vosk se speciálním složením uložený hluboko v pórech tohoto extra savého a hustého sintrovaného materiálu vytváří ultra odolnou základnu, která vás nezklame po celou sezónu v jakýchkoliv podmínkách. Hrany Frostbite Edges pod vázáním jsou mírně rozšířené a udrží vás na hraně v tvrdých, ledových podmínkách. Infinite Ride je specialitou mezi technologiemi od Burtonu, umožňující maximální pop a sílu přestavěním desky a následným umístěním do stroje simulujícího jízdní podmínky.
dětský snowboard Burton CustomDětský snowboard Burton

Dětská varianta snowboardu Burton. Sětský snowboard Burton Process je zmenšená verze oblíbeného snowboardu Marka McMorrise. Měkčí flex z něj dělá skvělý nástroj pro park a freestyle, je však velmi dobře použitelný i na ostatní snowboardové disciplíny. Technologie: The Channel umožňuje jednodušší a hlavně přesnější propojení snowboardu a vázaní skrze centrální páteř, rovnoměrně rozděluje energii pro lepší odraz. Je plně kompatibilní s EST a 3D technologií a dovoluje namontovat vázání k prknu v jakékoliv poloze, stačí jen natočit a posunout vázání, jak zrovna potřebujete. Prohnutí: Flying V - kříženec Camberu a V-Rockeru. Mezi vázáním a od vnějších stran vázání až ke špičce a patě je rocker, což zlepšuje hravost prkna a jízdu v prašanu. Pod vázáním je potom camber v kombinaci s PDE hranami. Tato kombinace zaručuje snadnou ovladatelnost i na zmrzlém sněhu, navíc jde prkno snáz do odrazu. Shape: Twin - tvar snowboardu je dokonale symetrický pro vyváženou a univerzální jízdu, jak na regular, tak na switch. Jibbing, polety i rychlá jízda, to vše s větší rovnováhou, proměnlivostí a stabilitou. Flex: Twin - ohnutí prkna je dokonale symetrické od špičky až k patě, což umožňuje vyváženou jízdu, stejnou a univerzální jak na regular tak na switch. Jádro: Super Fly II - tlustší a tenčí vrstvy rozmístěné do specifických oblastí jádra poskytují pop, sílu a snížení hmotnosti. Optimalizované pro lepší plutí freeride prken a pro větší sílu parkových prken. Dualzone EGD - dřevo je umístěno podél špičky a paty ve dvou kontinuálních zónách, kolmo ke zbytku jádra, pro konzistentní držení hrany a větší sílu. Squeezebox - patentovaná technologie, která přenáší energii z vašich nohou na špičku a patku pro ještě lepší oblouky a ollie. Tenčí sekce jádra pod nohama přechází v silnější a výkonější oblasti mezi nohama a pryč od noh směrem ke špičce a patě pro stabilnější prkno, které může být ještě výkonější a ovladatelnější bez zbytečné námahy. Skluznice: Sintered - odolná a vysoce porézní sinitrovaná skluznice, která skvěle absorbuje vosk pro skvělý pocit z jízdy. Laminace: Triax - laminace zaručuje všestrannou pružnost a zpětnou vazbu, díky které je sjízdný jakýkoliv terén. Scoop - členitá špička a pata objeví hrany pro volnější a tolerantnější pocit, díky kterému si užijete spoustu zábavy při jízdě kdekoliv. Frostbite Edges - hrany pod vázáním jsou mírně rozšířené pro spolehlivé držení na hraně v tvrdých, ledových podmínkách. Pro-Tip - zúžená tloušťka špičky a paty snižuje hmotnost pro snadnější mobilitu.
dětský snowboard Burton Process smallsDámské snowboardy Burton

Následující řádky budou popisovat jednotlivé dámské snowboardy Burton. Dámské snowboardy Burton jsou vyráběny každý rok pod stejným názvem a jsou pouze vylepšovány, daný model však nikdy nemění své určení a styl. Pokud tomu tak je, vznikne nový model. Následující popis dámských snowboardů Burton je pouze orientační. V případě zájmu o některý model vyhledejte popis produktu v detailu daného výrobku v eshopu.Snowboard Burton Feelgood

Dámský snowboard Burton Feelgood Smalls je univerzální all-mountain snowboard pro všechny dívky, které se chtějí dál učit nové věci, ať už v parku či v prašanu. Snowboard Burton Feelgood je vybaven technologií The Channel, která umožňuje jednodušší a hlavně přesnější propojení snowboardu a vázaní skrze centrální páteř, rovnoměrně rozděluje energii pro lepší odraz. Snowboard Burton Feelgood Je plně kompatibilní s EST a 3D technologií a dovoluje namontovat vázání k prknu v jakékoliv poloze, stačí jen natočit a posunout vázání, jak zrovna potřebujete. Bez problému byste měli namontovat také vázání ostatních značek na dva šrouby. Snowboard Burton Feelgood má Flying V prohnutí, což je kříženec Camberu a V-Rockeru. Mezi vázáním a od vnějších stran vázání až ke špičce a patě je rocker, což zlepšuje hravost prkna a jízdu v prašanu. Pod vázáním je potom camber v kombinaci s PDE hranami. Tato kombinace zaručuje snadnou ovladatelnost i na zmrzlém sněhu, navíc jde prkno snáz do odrazu. Snowboard Burton Feelgood má true Twin tvar, kdy tvar snowboardu je dokonale symetrický pro vyváženou a univerzální jízdu, jak na regular, tak na switch. Jibbing, polety i rychlá jízda, to vše s větší rovnováhou, proměnlivostí a stabilitou. Snowboard Burton Feelgood má jádro Super Fly - vertikální sendvič z tvrdých a měkkých dřev šetří hmotnost a zlepšuje reakci. Jádro je optimalizované pro lepší plutí freeride prken a pro větší sílu parkových prken.
snowboard Burton FeelgoodSnowboard Burton Feather

Dámský snowboard Burton Feather s technologíí Cruise Control, který posiluje sebejistotu díky jemnějšímu flexu a měkčím hranám a konvexním nosem. Dámský snowboard Burton Feather upevňuje vázání pomocí technologie The Channel, která umožňuje jednodušší a hlavně přesnější propojení snowboardu a vázání skrze centrální páteř, která rovnoměrně rozděluje energii pro lepší odraz. Je plně kompatibilní s EST a 3D technologií a dovoluje namontovat vázání k prknu v jakékoliv poloze. Připevnit lze také většina běžných vázání. Dámský snowboard Burton Feather má EZ V™ Rocker tvar, který zajistí hravé prkno, bez kousání hran a se schopnostmi jezdit v jakémkoliv terénu. Tento Dámský snowboard Burton má nové Women´s Specific True Flex Super Fly™ Core, což je nový standard jádra pro ženy. Upravený tvar desky je přizpůsoben tvaru a obratnosti ženského těla, změkčení oblasti pod nohama přechází ve stabilizační plochy v ostatních částech prkna, výsledkem je parádní stabilita, snížená námaha při ovládání hran a energizující pop na špičce a patce. Použitá skleněná vlákna Biax React FiberGlass - Jib-friendly nekroutící se a promíjející feel, perfektní pro sázení nových triků. Dámský snowboard Burton Feather má extrudovanou skluznici, která je rychlá, silná a má pop. Directional tvar - klasický, nejuniverzálnější tvar snowboardů, navržen s lehce prodlouženou špičkou.
snowboard Burton Feather


Snowboardy BurtonSnowboard komplety | Snowboard komplet |